Na czym polega sens istnienia?

0 Comments

Tak , niezwykle, ale znam odpowiedź. Sens istnienia polega na odnalezieniu siebie w życiu. U niektórych osób to poszukiwanie naprawdę może zająć dużo czasu, a są nawet tacy, którzy do samej śmierci go nie znaleźli. Jest to naprawdę trudne wyzwanie. Trudne i dlatego właśnie takie piękne i ważne.

Każdy człowiek marzy znaleźć siebie samego, prawdziwego, bez masek i okłamywania. Takiego jak się jest ze samym sobą. Do takich poszukiwań odnosi się nie tylko umiejętność zdjąć maskę i robić to czego się chce, ale również umiejętność znalezienia miejsca dla siebie.

Jeśli pracując 8 godzin dziennie czujesz, że ta praca nie jest tym o czym marzyłeś/ aś – tracisz 8 godzin życia dziennie na NIC. Na to, czego nie chcesz. Jest to podstawowy błąd. Często goniąc się za prestiżem lub za pieniędzmi popełniamy go. A potem, pod koniec życia będziemy żałować, że nie mieliśmy czasu na hobby, na wyjazdy z rodziną, na siebie. Po co dużo zarabiać i nienawidzić swoją pracę? Przecież jeśli będziesz kochać to, co robisz – dopiero wtedy będziesz miał/a możliwość się w tym rozwinąć i też nieźle zarabiać. Często nie rozumiemy tego pod presją bliskich czy nieznajomych ludzi, którzy opowiadają nam jaki zawód jest „lepszy”. NIE MA ZAWODÓW LEPSZYCH I GORSZYCH!!! Wszystkie są potrzebne i ważne dla społeczeństwa.

Niektórzy powiedzą, że sprzątaczka to gorszy zawód, niż lekarz. Jednak co by nasz świat robił bez nich? Nawet lekarz by nie uratował komuś życia w brudnym pokoju dla operacji. Są pracownicy kampanii cleaningowych, którzy uwielbiają swoją pracę. I jest to świetne!!! Tak ma być z każdym.

Taka samo sytuacja jest z hobby i zajęciami nie zawodowymi. Nie szukaj prestiżowego hobby, nie idź na basen, bo tak robią inni! Szukaj swojego szlaku. Dostosuj swoje hobby do swojego trybu życia. Może naucz innych temu, co robisz i pokaż dlatego lubisz to tak bardzo.

Również bardzo ważną częścią znalezienia siebie jest znalezienie siebie w rodzinie. Rodzina to nasze wszystko – trzeba zawsze o tym pamiętać! Trzeba znaleźć wolną chwilkę dla nich i dlatego by bliżej się poznać, ugotować razem kolację… Bo kto jeśli nie najbliżsi pomoże i przytuli, kiedy „świat się odwróci tyłem”.

Więc szukajcie swojego sensu istnienia, szukajcie siebie prawdziwych i bądźcie ze sobą i z innymi szczerzy.

Viktoriya Zadorozhna