Jak dobrze wykorzystać dzień?

0 Comments

Nie będzie to żaden fachowy poradnik, jak wykorzystać każdą minutę dnia, ale coś nieco innego. Polecam wypróbowanie poniższych wymienionych w punktach wskazówek i przykładowych czynności im podporządkowanych:

  1. Wypełnij swoje codzienne obowiązki – wiedz, że wszystkie czynności, w które wkładasz serce, nawet jeśli wydają Ci się nie satysfakcjonujące są najcenniejsze.
  2. Zrób coś dla innych – ugotuj rodzicom obiad, odwiedź babcię i dziadka, pomóż odrobić lekcje młodszej siostrze, zadzwoń do przyjaciela i zapytaj, co słychać, zaproś koleżankę z pracy do kina lub kawiarni. Myśl o innych, a inni też pomyślą o Tobie.
  3. Zrób coś dla siebie – rozwijaj się, zapisz się na lekcje angielskiego, ucz się nowych słówek z języka obcego, przeczytaj wartościowy artykuł, czytaj książki, weź udział w kursach poprawy różnych umiejętności, ucz się nowych rzeczy – bo tak jak powiedział Henry Ford „Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym”.
  4. Zrób coś dla ducha –  znajdź chwilę, w której będziesz mógł się wyciszyć, zastanów się nad sobą, przemyśl, co danego dnia było złe, a co dobre i czy starasz się wzrastać i być lepszą osobą każdego dnia  – pokuś się o autorefleksję, pomódl się, podziękuj za to, co masz, idź do kościoła, zastanów się także nad swoimi marzeniami i celami.
  5. Zrób coś dla ciała – zrób sobie nową fryzurę, wykonaj ćwiczenia przez kilka minut, wyjdź na spacer z psem, wybierz się na przejażdżkę rowerem, znajdź przepisy na zdrowe posiłki i przyrządź wybrany z nich.
  6. Zrób porządek w swoim domu, mieszkaniu, pokoju lub po prostu utrzymuj go, bo porządek w otoczeniu to dobra podstawa do tego, aby zachować lub zrobić porządek w życiu.

Nie zawsze wykonanie czynności z każdego z powyższych punktów w ciągu dnia jest takie proste i nie zawsze się udaje. Ale, gdy wiele z nich się pojawiało podczas mojego dnia, byłam z siebie bardziej zadowolona i pewna, że w ten sposób lepiej wykorzystałam swój dzień. Może więc warto je wypróbować?

Karolina Kowalczyk