Terapia komórek nerwowych mózgu

0 Comments

Elektroencefalograf z funkcją Biofeedback m.in. wspomaga osoby z:

– problemami z koncentracją,

– niską odpornością na stres,

– nadpobudliwością ruchową,

– po przebytych udarach mózgu,

– epilepsją.

Neurofeedback to trening pamięci i percepcji u osób potencjalnie zdrowych.

Elektroencefalograf odbiera sygnały EEG i na ich podstawie określa stan pacjenta. Stan ten jest komunikowany pacjentowi w postaci planszy stymulacyjnej, którą pacjent steruje tylko „siłą woli” . W ten sposób następuje samoregulacja organizmu pacjenta, pod warunkiem ćwiczenia odpowiednich częstotliwości fal. W zależności od terapii oraz i jej efektów wymagana jest określona liczna sesji.

Cennik ustalany jest indywidualnie.

Metoda Biofeedback, początkowo wykorzystywana do szkolenia astronautów i pilotów, poprzez wykorzystanie naturalnej plastyczność mózgu uczy kontrolować procesy zachodzące w organizmie.

W naszej ofercie stosujemy Elektroencefalgraf z głowicą 4- kanałową z funkcją Biofeedback, który jest oparty na systemie EEGDigiTrack ®, z możliwością zastosowania metod:

– Biofeedback – badanie pozwalające na wykonaniu sesji (treningów) i zapis ich wyników.

– Biofeedback PLUS – badanie, które pozwala wykonać sesje (treningi) i zapisać ich wyniki, a ponadto zapisać sygnały EEG odbierane przez elektrody w czasie ich trwania (w celu późniejszej analizy).

Więcej informacji o naszej usłudze:

Agnieszka Bekas – trener metody Biofeedback EEG, doradca personalny, doradca zawodowy i psychospołeczny, członek zarządu Fundacji Barwne Życie. Kontakt: 505 791 761, fundacja@barwnezycie.pl.