Jak odnaleźć swoje hobby?

0 Comments

Rewelacyjnie, jeśli masz hobby i np. w wolnym czasie idziesz pojeździć na rolkach, bądź zostajesz w domu i śpiewasz ulubione piosenki przez mikrofon. Ale co robić, jeśli jeszcze nie masz hobby i nie wiesz co robić w wolnej chwili?

Wszyscy od czasu od czasu zastanawiamy się nad tym, co nas interesuje, czym możemy się zająć, czego chcielibyśmy spróbować. Nie ma jednak takiego urządzenia ani eliksiru by dowiedzieć się, do jakich celów jesteśmy stworzeni. Poszukiwanie siebie – to chyba najtrudniejsze wyzwanie w życiu dla człowieka w dzisiejszym świecie. Dlaczego? Bo mamy zbyt duży wybór i gdybyśmy chcieli wypróbować wszystko – zabrakłoby nam życia. Więc jeśli chcesz znaleźć to, co Ciebie interesuje, zachęca do pracy i nadaje weny, to postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Po pierwsze – bądź sobą. Zastanów się, co kiedykolwiek Ciebie interesowało (nawet, jeśli jest to pomysł nie do zrobienia, na przykład: podróż w kosmos). Nie obiecuję, że nagle zostaniesz astronautą, ale zawsze możesz zająć się modelarstwem; stworzyć swoje rakiety w domu. I nie ważne, że będą one zrobione z drewna czy z plastiku, ważne, że da Ci to poczucie sprawstwa; da Ci poczucie, że marzenia można zrealizować i to Ty decydujesz jak to marzenie ma wyglądać. Potrafi być to prawdziwą inspiracją!

Po drugie – nie ograniczaj się tylko do tego, co umiesz. Należy uczyć się czegoś nowego, ponieważ człowiek jest stworzony, by się uczyć przez całe życie. I jeśli nawet na początku coś nie wychodzi – ważne jest to, że przynosi Ci to uśmiech i zadowolenie. Gdy się rozwijasz i robisz to dla siebie nie stresujesz się, że ktoś inny Cię sprawdza. Możliwe, że za kilka lat będziesz tak dobry, że zostaniesz trenerem i hobby stanie się dodatkową pracą.

Po trzecie – pamiętaj, że życie jest krótkie, a często siedząc w domu, przed komputerem, wcale go nie przeżywasz. Nie pozwól sobie na istnienie, tylko na życie. Idź na wycieczkę w góry. Nie wiesz jak to jest spać poza domem? Spróbuj jak to jest mieć „kamień” zamiast poduszki. Jeśli nie masz stu dwudziestu lat –  jest ok.; nie zagrozi Ci poranny zawał w momencie wyjścia z namiotu J

Pamiętaj, że życie jest wspaniałe i … że Ty go tworzysz!

 

Viktoriya Zadorozhna